DR. ALİ TAHA KOÇ

Kıymetli Sağlık Çalışanlarımız,

Son bir yıldır insanlık zorlu bir süreçten geçiyor. COVID-19 pandemi sürecinde pek çok önlemler alındı, çalışmalar yapıldı ve hala yapılmaya devam ediliyor. Şüphesiz ki bu sürecin baş kahramanı kıymetli sağlık çalışanlarımız, yani sizlersiniz.

Belki de hiç hissetmediğimiz kadar sağlığın önemini hissettiğimiz bir dönemdeyiz. Bu dönemde maske, mesafe ve temizlik diyerek bizlere sizler yol gösterdiniz. Bulaş riskini sizlerin önerileriyle en aza indirdik. Birçok hastamız sizler sayesinde tekrar sağlığına kavuştu; bu zorlu süreçte iyileşen hastalarımızı alkışlarla uğurlarken yine en büyük gurur sizlere aitti.

Bu dönemde herkesin umudu sizlere bağlı oldu, aşının bulunması için tüm dünyada birlik olup hummalı bir çalışma başlattınız. Şimdi şifalı ellerinizle herkese aşıyı ulaştırmayı hedefliyor, geçmişteki sağlıklı günlerimize tekrar kavuşabilmek için fedakârca çalışıyorsunuz. Emekleriniz, azminiz, bilginiz ve en önemlisi o iyi kalbiniz ile bugünlere gelebildik. İnşallah yarınlarımız çok daha güzel olacak.

Pandemi döneminde her zamankinden çok daha yoğun belki de diğer meslek gruplarının hepsinden çok daha ağır şartlarda çalıştınız, emek verdiniz. Ancak sizlerin çaba, özen ve desteği sayesinde bu dönemi atlatabileceğiz. Bu noktada gecesini gündüzüne katan, kendi sağlığını riske atarak özverili çalışan siz sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimi özellikle ifade etmek isterim.

Hepinizin 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ederim. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz.

Dr. Ali Taha KOÇ
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı
Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı

Alıcı: Tüm Sağlık Çalışanları