HULUSİ AKAR

Tıp Camiasının Değerli Mensupları,

Vatanımızın her köşesinde, 84 milyon vatandaşımıza sağlık hizmeti sunmak için fedakârlık ve kahramanlıkla görev yapan tüm sağlık çalışanlarımızın "14 Mart Tıp Bayramı"nı en içten duygularımla kutluyorum.

Sağlık, insanoğluna bahşedilen en değerli hazinedir. Bireylerin ve toplumların sağlığının korunması için en önemli görevi de tıp camiasının değerli personeli üstlenmiştir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının yaşandığı bu dönemde, sağlık ordumuzun kahraman mensupları, pandemiyle mücadelede mesai mefhumu gözetmeksizin canla başla çalışmış; salgının ülkemizdeki etkisinin azaltılması noktasında en büyük pay sahibi olmuştur. Sağlık personelimizin bu süreçte göstermiş olduğu büyük çaba, gayret ve fedakârlıklar her türlü takdirin üzerindedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye, üstün nitelikli tıp personeli ile güçlü sağlık altyapısını bir araya getirerek kaliteli bir sağlık hizmeti ortaya koymuş; dünya ülkeleri ile kıyaslandığında bu mücadelede çok başarılı bir sınav vermiştir.

14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle kutsal vazifelerini yerine getirirken hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımızı ve ebediyete intikal eden sağlık personelimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Sağlık alanında ülkemize ve insanımıza katkı sağlayan tüm tıp camiasına bir kez daha özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor; sağlık, esenlik ve başarılar diliyorum.

HULUSİ AKAR
MİLLÎ SAVUNMA BAKANI

Alıcı: Tüm Sağlık Çalışanları