PROF. DR. FAHRETTİN ALTUN

Kıymetli sağlık çalışanlarımız,

Şifa ordumuzun çok değerli neferleri,

14 Mart Tıp Bayramınızı en içten duygularımla tebrik ediyorum.
Her zaman ve her koşulda insanlığa şifa olmak için bilgi ve fedakarlıkla ortaya koyduğunuz gayret, hiç kuşkusuz her türlü takdirin üzerindedir.
Geçmişten bugüne ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında savaş ve afet gibi zorlu şartlarda dahi özveriyle icra ettiğiniz hizmetlerle pek çok mesleki ve insani başarıya imza attınız.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve adeta görünmez bir düşman olan koronavirüse karşı ülkemizin verdiği etkin mücadelenin de baş aktörlerinden biri yine sizler oldunuz.

Bu süreçte bir canı daha kurtarmak için gece-gündüz demeden, kendi hayatınızdan ve ailenizden feragat ederek canla başla çalıştığınız için bütün bir millet olarak size minnettarız.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sağlık sistemimize yaptığımız yatırımların sağladığı imkanların yanı sıra sizlerin bilgi, tecrübe ve özverisiyle salgınla mücadelemizi pek çok ülkeye kıyasla fark yaratan bir başarıyla sürdürüyoruz.

Dünyanın en büyük ve en nitelikli sağlık ordularından birine sahip olmak ülkemiz için bir iftihar vesilesidir.

Bu vesileyle koronavirüsle mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza da bir kez daha Rabbimden rahmet niyaz ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, Tıp Bayramı'nı tekrar kutluyor; bilimin ve devletimizin sağladığı imkanları vatandaşlarımızın, insanlığın hizmetine kullanan sağlık camiamızın tüm mensuplarını sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

İyi ki varsınız…
Kalın sağlıcakla…

Prof. Dr. Fahrettin Altun
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı

Alıcı: Tüm Sağlık Çalışanları