FATİH DÖNMEZ

Değerli sağlık çalışanı kardeşlerim,

Kovid19 salgını başta olmak üzere, insan yaşamı için gösterdiğiniz yoğun çaba ve bizlere verdiğiniz güvenden ötürü şahsım ve ailem adına şükranlarımı sunuyorum. Sizler bu zorlu süreçte tüm Türkiye'nin en büyük güven kaynağı oldunuz. En sevdiklerimizi, ailemizi ve kendi canımızı emanet ettiğimiz sizler, Kovid-19 salgın sürecinde kendi canlarınızı riske atarak insanımıza hizmet ettiniz. Hakkınız ödenmez, çabanız asla unutulmaz.

Doktorlarımızdan hemşirelerimize,
hastabakıcılarımızdan temizlik personellerimize kadar milletimizin sağlığı için gece gündüz çaba harcayan tüm sağlık çalışanlarımızın ne büyük mücadeleler verdiğini çok iyi biliyoruz. Bizim çocuklarımızın sağlığı için kendi çocuklarına aylarca sarılamayan, evlerinden ve ailelerinden uzak kalan sizlerin yazdığı destanı yakından takip ettik. Bazen gözlerimiz doldu, bazen evlerimizin balkonlarından sizlerin fedakârlığını alkışladık, bazen de üzüldük… Ama sizlerin çabasına hep güvendik, sizlere hep inandık. Canımızı ve sağlığımızı sizlere her zaman gönül rahatlığıyla emanet ettik.

Sizler de emanetimize sahip çıkıp, güvenimizin boşa olmadığını tüm dünyaya gösterdiniz. Başarılarınız kıtaları aşıp yedi iklime ulaştı. Gayretleriniz yılları aşıp "Beni Türk hekimlerine emanet ediniz." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e şanlı bir selam verdi. İçinizdeki insan sevgisi, bu zor günlerde yüreğimizi ısıttı.

Enerjimize enerji, umudumuza umut kattınız.
Dualarımız, minnet duygularımız, en derin sevgi ve saygılarımızla sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz. Sizler bu zorlu süreçte cephede göğüs göğüse çarpışan Mehmetçikler, Kara Fatmalar gibi mücadele verirken, dualarımızla yanınızdayız. Tüm enerjimizle sizlerleyiz.

Bu milletin sağlık ordusuna Türkiye'nin madeni bordan elde edilen BOREL ve BORTAM dezenfektanlarla da desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Kovid-19 ile mücadelede son derece önemli olan el ve ortam temizliğine yerli üretim dezenfektanlarla katkı sunmaktan vazgeçmeyeceğiz. Türkiye'nin fedakâr sağlık ordusunun cephanesi yerli üretim dezenfektanlarımızla daha da güçlenecek.

Sizlere şahsım, sevdiklerimiz ve milletimiz adına bir kez daha teşekkür ediyor, başta Kovid-19 ile mücadele sırasında insanımızın yaşamı için kendi hayatını feda eden sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm sağlık şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

14 Mart Tıp Bayramı'nız kutlu olsun.
Fatih DÖNMEZ
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı

Alıcı: Tüm Sağlık Çalışanları