PROF. DR. ALİ ERBAŞ

Değerli sağlık çalışanı kardeşlerim;

Dünyayı saran koronavirüs salgınıyla hep beraber mücadele ettiğimiz bu süreçte gösterdiğiniz özveri ve fedakârlık takdire şayandır. Her türlü zorluğu göğüsleyerek ve tüm riskleri göze alarak gece gündüz demeden vatandaşlarımızın sağlığı için çalıştınız. Aylarca evlerinizden, çocuklarınızdan, sevdiklerinizden ayrı kaldınız ama bu zor zamanlarda hastalarımızın yanından ayrılmadınız.

Bu süreçte sizler insanların sağlığı ve yaşaması için kendi hayatınızı ortaya koyarak dünyada bir insanın yapabileceği en büyük fedakârlığı yaptınız. Sevgili Peygamberimiz; "İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır" buyuruyor. Sizler bu tavrınızla en hayırlı insanlardan olduğunuzu bir kez daha gösterdiniz. Bu tutumunuzla büyük bir millete ve yüce bir asalete mensup olduğunuzu bir kez daha tüm dünyaya gösterdiniz. Ortaya koyduğunuz gayretle her birimizin sinesindeki müstesna yerinizi ebedileştirdiniz. Anne-babalarınızın, evlatlarınızın ve sevdiklerinizin her daim onur duyacağı, iftiharla anlatacağı gurur kaynağı oldunuz.

İnanıyorum ki, çabalarınızın Yüce Rabbimiz katında da çok büyük bir değeri vardır. Ve bu samimi hizmetlerinizin en büyük mükâfatı, ebedi hayat olan ahirette sizleri bulacaktır. Zira Rabbimiz, müminler için asıl hayatın ahiret yurdu olduğunu ve yapılan her bir iyilik için ahirette büyük mükâfatlar vereceğini bizlere müjdelemektedir.

İnanıyoruz ki, insanın yeryüzünde bulunuş gayesi, Âlemlerin Rabbi'ne gönülden inanmak ve iyi işler yapmaktır. Millet olarak bizim en büyük gücümüz ve imkânımız da birbirimize karşı beslediğimiz sevgi, merhamet, iyilik ve kardeşlik duygusu gibi değerlerimizdir. Bu dönemde sizler bizi biz yapan ve güçlü kılan bu değerlerimizin öncüsü oldunuz. İnancımız, ahlakımız ve değerlerimiz adına çocuklarımıza, gençlerimize, nesillerimize en güzel örnek oldunuz.
Bizler de tüm imkânlarımızla her zaman yanınızda olacağız. Şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da her duamızda sizleri minnetle anacağız. Biliyoruz ki dünyada en büyük servet bir başkasının hayır duasını almaktır. Peygamber Efendimiz, müminin mümin için yaptığı duayı Allah'ın mutlaka kabul edeceğini müjdelemektedir. Yardımına koştuğunuz her insanın gönülden duaları sizleri dünyada da ahirette de aziz kılacaktır.

Bu vesileyle hekimlerimizden hemşirelerimize, idari personelinden yardımcı hizmetlerde çalışanlarına kadar sağlık ordumuzun her bir neferine şahsım, ailem ve milletimiz adına en kalbî şükranlarımı sunuyorum. Yüce Rabbimizden sağlık çalışanlarımızın her türlü zorluklarını kolay kılmasını, her hayırlı dileklerini kabul buyurmasını niyaz ediyorum. Ahirete irtihal edenlere rahmet hayatta olanlara hayırlı, huzurlu ve sağlıklı uzun ömürler bahşetmesini diliyorum.

Allah'ın rahmeti, bereketi, nimeti, yardımı her daim sizlerle olsun.

Prof. Dr. Ali ERBAŞ
Diyanet İşleri Başkanı

Alıcı: Tüm Sağlık Çalışanları